Sposoby leczenia trądziku młodzieńczego – isotretinoina

Gabinet Medycyny Kosmetycznej specjalizuje się w leczeniu rozmaitych form trądziku. Dla osób ze szczególnymi dolegliwościami, polecamy jako środek leczniczy zwany isotretinoiną.

 

Isotretinoina jest syntetyczną pochodną witaminy A. Leczenie isotretinoiną  jest wykorzystywane do trudnych i poważnych form trądziku, w sytuacji, gdy mamy do czynienia z postacią oporną na leki lub powodującą silne bliznowacenie skóry.

 

Isotretinoina nie jest właściwie środkiem bakteriobójczym. Wprawdzie hamuje rozwój bakterii Propionibacterium acnes, jednak główną zaletą leku jest regulacja procesów złuszczania się naskórka wokół gruczołów łojowych. Przyczynia się zatem bezpośrednio  do zapobiegania przyczyn powstawania trądziku. Isotretinoina jest środkiem stosowany w długotrwałym leczeniu, to znaczy 4 – 5 miesięcznej terapii. Isotretinoina przynosi bardzo dobre, widoczne i trwałe efekty w leczeniu trądziku.

 

Ze względu na silne działanie isotretinoiny, leczenie musi być prowadzone pod ścisłą kontrolą dermatologa i po wcześniejszym upewnieniu się, że Pacjent jest zdrowy i nie wykazuje przeciwwskazań do rozpoczęcia terapii. Leczeniu isotretinoiną nie mogą być poddawane kobiety w ciąży, ponieważ lek może być znacznie inwazyjny dla organizmu dziecka.

 

Zdarza się, że łączymy leczenie isotretinoiną z różnymi antybiotykami naskórnymi, w celu poprawienia efektów leczenia. Czasami terapia wymaga powtórzenia, to może być nieuniknione także przy innych sposobach leczenia. Warto jednak podkreślić, że tym sposobem prędzej, czy później uda się pozbyć uporczywego problemu.

 

Skutkiem ubocznym stosowania isotretinoiny jest suchość błon śluzowych, naskórka, powstawanie zajadów. Należy je łagodzić za pomocą odpowiednich kremów. Po kilku miesiącach od zakończenia terapii, polecamy wykonanie zabiegów pilingujących, które pozwolą odświeżyć zmęczoną skórę i zniwelować drobne blizny pozostałe po trądziku.

 

 Rezultaty leczenia trądziku isotretinoiną to całkowite lub znaczne oczyszczenie skóry u około 95% pacjentów. Specjaliści z naszej kliniki gwarantują w pełni profesjonalną opiekę lekarską, dzięki czemu leczenie przebiegnie w sposób komfortowy i skuteczny.

 

 

 

Kontakt

Gabinet Kosmetyki Lekarskiej BELLA
Ul. Piękna 20
01-234 Warszawa
+48 22 625-33-00

Zapisy pod numerami
+48 22 625-33-00
+48 22 625-33-00

Sekretariat czynny
Poniedzialek-piątek
10.00-18.00