Leczenie trądziku młodzieńczego

Specjaliści z Gabinetu Kosmetyki Estetycznej „Bella” indywidualnie dopasowują metody leczenia trądziku młodzieńczego do osoby, wieku oraz stopnia nasilenia dolegliwości. Wiemy, jak ważny jest wygląd twarz, dekoltu czy ramion, najczęściej okrywanych przez nieestetyczne krosty, a w następstwie blizny.

 

Trądzik młodzieńczy  to przewlekła, trudna do leczenia przypadłość dręcząca młodzież i osoby dorosłe. Z pierwszymi objawami mamy do czynienia między 14 a 16 rokiem życia. Zdarza się, że choroba utrzymuje się nawet powyżej 25 roku życia. W początkowej fazie trądzik jest przypadłością fizjologiczną, po czasie jednak może przybrać patologiczną formę.

 

Trądzik młodzieńczy powstaje bezpośrednio przez zatkanie ujść mieszków włosowych. Najważniejszą przyczyną powstawania trądziku młodzieńczego jest nadmiar sebum produkowanego przez skórę. Znaczący wpływ mają czynniki hormonalne, szczególnie pod postacią zbyt dużej ilości androgenów, które regulują produkcję łoju. Jak wiadomo, w czasie dojrzewania równowaga hormonalna zostaje zachwiana. Pewną rolę odgrywają czynniki genetyczne.

 

trądzik młodzieńczy leczenie warszawa, bella-derm

 

W wydzielinie łojowej zaskórników namnaża się beztlenowa bakteria Propioinibacterium acnes, która stanowi integralną część flory bakteryjnej naszego naskórka. W sprzyjającym środowisku, to znaczy gdy mamy do czynienia ze zbyt dużą ilością wydzieliny mieszków, zaczyna się namnażać w patologiczny sposób. Powstają kolejne stany zapalne, częściowo gojące się po kilku tygodniach  - organizm stara się zwalczyć infekcję. Niestety w tym czasie powstają już nowe ogniska zapalne – mamy więc do czynienia z „błędnym kołem”.

 

Trądzik młodzieńczy występuje najczęściej na skórze twarzy. Z dużą częstotliwością obserwuje się go także na skórze ramion i pleców, rzadziej na pośladkach. W czasie rozkładu łoju przez bakterie dochodzi do wytwarzania drażniących substancji nasilających stan zapalny. W konsekwencji powstają zaskórniki. Trądzik młodzieńczy powoduje powstawanie zaskórników otwartych i zamkniętych. Leczenie trądziku młodzieńczego nie należy do łatwych lecz nie jest niemożliwe. Specjaliści Bella-Derm w Warszawie pomogą Państwu wybrać najskuteczniejszą z metod.

Kontakt

Gabinet Kosmetyki Lekarskiej BELLA
Ul. Piękna 20
01-234 Warszawa
+48 22 625-33-00

Zapisy pod numerami
+48 22 625-33-00
+48 22 625-33-00

Sekretariat czynny
Poniedzialek-piątek
10.00-18.00